Teknoloji

Meta’dan WhatsApp için Yeni Güvenlik Özellikleri: Gizlilik Kontrolü ve Bilinmeyen Numaraları Sessize Alın!

Ünlü sosyal medya şirketi Meta, ünlü mesajlaşma platformu WhatsApp için değerli güvenlik özelliklerini hayata geçirdi. Şirket, kullanıcıların uzun süredir şikayetçi olduğu ve engellenemeyen bilinmeyen taraflardan gelen davetlerin artık sessize alınabileceğini duyurdu. Şirket ayrıca tüm gizlilik tercihlerini tek bir yerde toplayan platforma yeni bir menü eklediğini duyurdu. Detaylar haberde.

Dünyaca ünlü anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, geçtiğimiz gün duyurduğu yeni özelliklerle kullanıcılarının güvenliğine ne kadar değer verdiğini bir kez daha kanıtladı.

Meta çatısı altına giren dev şirket, daha önce uyguladığı bildirimlere özel kullanıcı kilidinin ardından “Gizlilik Menüsü” ve “Bilinmeyen Kullanıcıları Sessize Alma” adlı iki yeni özelliği daha resmi olarak duyurdu.

Platform, tanımadığı kişilerden davet almaktan şikayet eden kullanıcıların bu tür çağrı ve bildirimleri otomatik olarak kapatabileceğini belirtti.

Güncel yenilik sayesinde WhatsApp kullanıcıları, istemedikleri takdirde bilinmeyen kişiler tarafından gönderilen mesaj ve davetlerde bildirim almama seçeneğine sahip olacak. Yeni özellik, uygulamadaki ‘Gizlilik’ menüsü altında yer alacak.

Hesap güvenliği adına bir yeni özelliği daha duyuran şirket, kullanıcıların örtülü ayarlarını tek çatı altında yapabilecekleri yeni “Gizlilik Kontrolü” bölümünü de hayata geçirdi.

Platforma eklenen yeni menü ile kullanıcılar kişisel bilgilerini, hesap güvenliğini, sohbet kapatmayı ve kimlerle iletişime geçmek istediklerini tek bir bölgeden kontrol edebilecekler. Yeni Gizli Kontrol, tıpkı bilinmeyen numaralar tercihi gibi ‘Gizlilik’ menüsü altında hızla bulunacaktır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ta başka hangi güvenlik özelliklerini görmek istersiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu